Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz nieraz zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w istocie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami które jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o pionierskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Krakow Restaurant

W najwyższym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również odkryć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, niekiedy egzotycznych dań.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i bardzo dobre polskie napoje i radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *